Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • smyk

      Problemy z logowaniem?   24.04.2017

      Drogi użytkowniku jeśli masz problemy z zalogowaniem się na forum, spróbuj ustalić swoje hasło ponownie, korzystając z opcji Odzyskiwania hasła http://forumsamochodowe.com/lostpassword/. Powyższy problem jest wynikiem migracji forum na nowe oprogramowanie forum, które używa innego algorytmu do szyfrowania haseł. 
taszar

Rusza citroën racing trophy polska 2013!

1 post w tym temacie

41. Rajd Świdnicki-KRAUSE, będący pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013, otworzy tegoroczne zmagania w najbardziej prestiżowym programie markowym w Polsce - CITROËN RACING TROPHY. Organizowany przez Automobilklub Sudecki rajd, tradycyjnie zostanie rozegrany na asfaltowych odcinkach specjalnych, położonych w okolicach Świdnicy, których łączna długość wynosi 170 km.

 

e260ae21c5.jpg

 

Kolejna edycja Citroën Racing Trophy Polska, stworzona dla zawodników dysponujących topowym samochodem w ośce – Citroënem DS3 R3 - daje szanse na walkę o prestiżowy tytuł najlepszych w klasyfikacji programu oraz wprowadzony do tegorocznego regulaminu, tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji 2WD wśród samochodów napędzanych na jedną oś.

Chęć rywalizacji o te zaszczytne laury zgłosiły cztery załogi, z których trzy tworzą dobrze znani z poprzednich edycji: Jan Chmielewski z Robertem Hundlą, Szymon Kornicki z Piotrem Zegarmistrzem i Radosław Raczkowski z Łukaszem Gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie do pucharu Citroëna powrócili Radosław Typa i Szymon Gospodarczyk.

Cały sezon Citroën Racing Trophy Polska będzie się składał z sześciu rund, z których tylko Rajd Polski rozgrywany będzie na nawierzchni szutrowej. Załogi powalczą o wysokie nagrody finansowe. Pierwsze miejsce w rajdzie w klasyfikacji 2WD, premiowane będzie czekiem o wartości 4.000 EURO, a łączna pula nagród w sezonie wynosi blisko 70.000 EURO!

Jan Chmielewski: Przede wszystkim cieszę się, że dzięki sponsorom lub raczej dzięki osobom, które we mnie wierzą będę mógł startować w ciekawym spektaklu, jakim niewątpliwym będą Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2013. Już za kilka dni rozpoczniemy ciekawą rywalizację, a konkurencja w ośce będzie w tym sezonie mocna. Przed zawodnikami weekend pełen emocji – trzymajcie za nas kciuki.

Robert Hundla: Bardzo cieszę się ze po raz czwarty będę częścią widowiska jakim jest Citroën Racing Trophy w Polsce. Po dwóch latach przerwy wracam na prawy fotel Janka Chmielewskiego oraz zespołu Revico-Neo Rally Team. Zacięta walka w pucharze Citroëna od zawsze przynosiła wiele radości kibicom oraz stanowiła duże wyzwanie dla zawodników biorących udział w programie przygotowanym przez francuską markę.

Radosław Raczkowski: Bardzo się cieszę ,że już za kilka dni rozpoczniemy rajdem Świdnickim tegoroczny sezon rajdowy. W tym roku będziemy kontynuować starty w RSMP oraz w Citroën Racing Trophy Polska, nie zmienia się również rajdówka, którą będziemy rywalizować, jak też skład naszej załogi - na rajdowych odcinkach będziemy walczyć wspólnie z Łukaszem.

Łukasz Gwiazda: Sezon 2012 był moim i Radka pierwszym w Citroën Racing Trophy Polska, początek nie był najłatwiejszy, ale ostatni rajd pokazał, że jesteśmy wstanie notować świetne czasy, dlatego też od pierwszego odcinka specjalnego w sezonie 2013 BIERZEMY GŁĘBOKI ODDECH i z całym zespołem walczymy o wygraną.

Szymon Kornicki: Zaczynamy nowy sezon. Na prawy fotel, po dwóch latach nieobecności, wraca Piotrek Zegarmistrz. Obsługą samochodu zajmie się firma HIGH TEC, co oznacza, że nasz DS znalazł się w najlepszych rękach w kraju. Mamy świetnie obsadzoną "ośkę" i puchar, więc zapowiada się wyśmienita zabawa! Piotr Zegarmistrz: Bardzo się cieszę z powrotu do sportu samochodowego. Wracam do dobrze znanego mi zespołu, ekipy serwisowej i pucharu Citroën Racing Trophy. Te trzy składowe decydują o bardzo pozytywnym nastawieniu do sezonu i gwarantują doskonałą atmosferę i pełny profesjonalizm. Nie mogę się doczekać startu w pierwszej eliminacji Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że przez półtora roku bez rajdów nie zapomniałem swojego fachu i szybko odnajdę się w bardzo szybkim Citroënie DS3!

Radosław Typa: W tym roku podczas eliminacji Mistrzostw Polski będę startował bardzo mocnym samochodem przednionapędowym - Citroënem DS3 R3. Możliwości, jakie daje to auto są na tyle duże, aby ścigać się o wygraną w klasyfikacji aut przednionapędowych i właśnie na tym chcielibyśmy się w tym roku skupić. Mam nadzieje że szczęście nam dopisze i uzyskamy satysfakcjonujący wynik .Trzymajcie kciuki !

Do Programu CITROËN RACING TROPHY POLSKA zaliczane są następujące rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zatwierdzone przez PZM na rok 2013:

1. Rajd Świdnicki Krause 12-14.04.2013 1 runda RSMP

2. Rajd Wisły 23-25.05.2013 2 runda RSMP

3. Rajd Karkonoski 05-07.07.2013 3 runda RSMP

4. Rajd Rzeszowski 08-10.08.2013 4 runda RSMP, FIA-CEZ Rally Trophy

5. Rajd Polski 13-15.09.2013 6 runda RSMP, ERC

6. Rajd Dolnośląski 17-19.10.2013 7 runda RSMP

 

źródło: Citroen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×