Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • smyk

      Problemy z logowaniem?   24.04.2017

      Drogi użytkowniku jeśli masz problemy z zalogowaniem się na forum, spróbuj ustalić swoje hasło ponownie, korzystając z opcji Odzyskiwania hasła http://forumsamochodowe.com/lostpassword/. Powyższy problem jest wynikiem migracji forum na nowe oprogramowanie forum, które używa innego algorytmu do szyfrowania haseł. 
Badtrip

Przerejestrowanie samochodu jaka kara ?

4 posty w tym temacie

Mam taki problem pod koniec Czerwca kupilem samochod w komisie na PL blachach ... niestety nie bylo mnie 3 miesiace a z samochodem nic nie zalatwione. Wie ktos jaka jest kara za niezgloszenie do skarbowego ? a OC mam do konca pazdziernika. Prosze o pomoc co zrobic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gość kaban99722

Miesiąc masz na opłacenie umowy :)

 

wiec masz jakąs kare, ale jaką to nie wiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Urząd skarbowy nie wzywa do zapłaty podatku. Zobowiązany sam musi o tym pamiętać i w ciągu 14 dni od podpisania umowy powinien złożyć deklarację PCC-1 oraz wpłacić daninę w kasie lub na konto swojego urzędu skarbowego. Dowód wpłaty trzeba przechowywać przez pięć lat.

 

 

Co grozi „zapominalskim”

 

 

 

Obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych przedawnia się po upływie pięciu lat, licząc od końca roku, w którym należało uiścić podatek. Do tego czasu urząd skarbowy ma prawo żądać od nabywcy albo od obu stron transakcji niezapłaconego podatku wraz z odsetkami za zwłokę (obecnie 11 proc. w skali roku) liczonymi od upływu terminu płatności.

 

Warto też pamiętać, że ten, kto uchyla się od zapłaty podatku i nie ujawnia organom skarbowym faktu zawarcia umowy lub nie składa deklarcji PCC-1 albo podaje w niej nieprawdziwe dane, popełnia przestępstwo lub co najmniej wykroczenie skarbowe. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to dotkliwe kary finansowe, a nawet karę pozbawienia wolności.

 

Znacznie szybciej można odczuć skutki niedopełnienia obowiązku przy próbie rejestracji auta. Bez pieczątki urzędu skarbowego na umowie kupna sprzedaży, która potwierdza zapłacenie podatku, wydział komunikacji nie zarejestruje samochodu na nazwisko nabywcy.

 

Zatem - w najlepszym wypadku tylko odsetki od kwoty, w gorszym - solidna kara finansowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

OC nie ma nic do tego, jeśli chodzi o US to faktycznie dostaniesz karne odsetki do zaplacenia, to nie będzie duza suma, a tak wogole to zapytam chcesz zmienic towarzystwo? Jeśli tak to uwazaj na to zeby nie być podwojnie ubezpieczony, w jakim towarzyswie masz polise?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×