Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • smyk

      Problemy z logowaniem?   24.04.2017

      Drogi użytkowniku jeśli masz problemy z zalogowaniem się na forum, spróbuj ustalić swoje hasło ponownie, korzystając z opcji Odzyskiwania hasła http://forumsamochodowe.com/lostpassword/. Powyższy problem jest wynikiem migracji forum na nowe oprogramowanie forum, które używa innego algorytmu do szyfrowania haseł. 
matek87

Historia pojazdu on-line

9 postów w tym temacie

Przeszukałem forum i nie znalazłem nic na ten temat. W MSW przygotowują dwie usługi - historia pojazdu i bezpieczny autokar. Dzięki niej rzekomo będzie można w internecie sprawdzić m.in. daty rejestracji, dane technicznych, informacje o badaniach i OC oraz czy nie jest kradziony. Trzeba będzie podać numer nadwozia VIN, datę pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny pojazdu. To samo będzie tyczyć się autokarów. Będzie można sprawdzić informacje o wybranym autokarze podając tylko numer VIN.

 

 

 

Rząd przygotował nawet reklamy na ten temat :)

 

Co sądzicie o tych zmianach? Z tego co wiem dostępne będą dane tylko o samochodach, które są zarejestrowane w naszym kraju. Podobno przepisy unijne nie pozwalają na przekazywanie danych o pojazdach pomiędzy krajami. Moim zdaniem bardzo ciekawa zmiana, z pewnością ukróci to działalność niektórych nieuczciwych handlarzy, ale chyba w 100% wszystkich problemów nie rozwiąże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To co zapowiedzieli to jedno, a co zrobią to drugie Prócz oczywistych zalet z pewnością przysporzy to także problemów. Np. wspomniany przez Ciebie brak danych z innych krajów, aczkolwiek skoro to unia to może się skapną w końcu, że coś tu nie gra i to zmienią jak należy. Jestem ciekaw kto te wszystkie dane wprowadzi do systemu i w jakim czasie się to odbędzie.. Mam cichą nadzieję, że nie przysporzy nam użytkownikom aut więcej papierologii..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Krzysz-toff kto wie, może jednak to będzie dobrze działać i nie będzie problemu, że tylko legalne samochody będą wpisane do bazy. Chyba biorą pod uwagę taką opcję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie historii samochodu przed zakupem to obecnie podstawa, szczególnie, że bez większego problemu można to zrobić przez internet, m.in. w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEPiK) lub na kilku innych serwisach, największy jest chyba autobaza.pl - mają tam bardziej szczegółowe dane, można m.in. zweryfikować przeszłość wypadkową pojazdu, co nie jest możliwe w bazie CEPiK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×