Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • smyk

      Problemy z logowaniem?   24.04.2017

      Drogi użytkowniku jeśli masz problemy z zalogowaniem się na forum, spróbuj ustalić swoje hasło ponownie, korzystając z opcji Odzyskiwania hasła http://forumsamochodowe.com/lostpassword/. Powyższy problem jest wynikiem migracji forum na nowe oprogramowanie forum, które używa innego algorytmu do szyfrowania haseł. 
RazDwaRaz

Czy nowa ustawa zwiększy bezpieczeństwo na drogach ?

8 postów w tym temacie

Witam.

Od 31.08.2014 r. w życie wchodzi nowa ustawa stanowiąca prawo o noszeniu elementów odblaskowych przez osoby piesze poza terenem zabudowanym.

 

 

 

Według osób związanych z prawem niedopatrzenia a raczej nieścisłości w zapisie ustawy spowodują to, że nie będzie musiała być ona przestrzegana gdyż brakuje w niej kilku ważnych konkretów.

 

Nowe prawo ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych po zmroku i tym samym zmniejszyć liczbę wypadków z ich udziałem.

 

Jak oceniacie starania rządu ?

Czy aby ta ustawa może być przestrzegana mimo tych braków ?

Jak oceniacie ten pomysł zwiększenia bezpieczeństwa jako kierowcy ?

 

Zapraszam do dyskusji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takie sztuczne wprowadzanie wcale nie zmniejszy liczby wypadków. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to i tak nosił odblaski/kamizelki po zmroku idąc poza miastem. A na mniejszych wioskach policja i tak nie jest zbyt częstym zjawiskiem więc nawet widmo rzekomego mandatu nie przyczyni się do dbania o swoje bezpieczeństwo. Akcja informacyjna byłaby moim zdaniem skuteczniejsza. O ile byłaby dobrze przeprowadzona, czyli gdyby wyszła poza duże miasta i główne media.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli luzie sami nie mogą nauczyc się bezpiecznego zachowywania na drodze to może trzeba ich do tego zmusić prawem? Trzeba byc kompletnie bez wyobraźni aby iść ulicą po zmierzchu, w ciemnym ubraniu bez jakiego kolwiek odblasku. Już sam fakt, że przez ta ustawę dużo mówiło sie o temacie jest pozytywny i może komuś uratuję życie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na taką zmianę prawa jak najbardziej trafiony, tylko pewnie jak zwykle będzie problem z egzekwowaniem. Tak jak zauważyliście, przydałaby się dodatkowo kampania informacyjna w tym temacie. Teraz kiedy ustawa wchodzi, to idealny czas, żeby to zgrać. Już za parę miesięcy jak wpadną na pomysł takiej kampanii, to będzie lekko bezsensu przypominać ludziom o ustawie sprzed pół roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że w wielu miejscach oznaczenia terenu zabudowanego są sztucznie rozszerzone, żeby móc postawić sobie jakiś fotoradar albo posuszyć. Idzie więc gościu lasem bez odblasków w środku nocy nieoświetloną drogą i nic mu nie zrobisz, bo chociaż zabudowania zaczynają się za 500 m to znak już był.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jadąc nieoświetlona drogą w nocy nie masz szansy zobaczyć pieszego, jeśli nie ma odblasku, a przecież tacy piesi sa czesto pijani. Powinni kamizelki odblaskowe rozdawać pod każdym sklepem na wsi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×