Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• smyk

Problemy z logowaniem?   24.04.2017

Drogi użytkowniku jeśli masz problemy z zalogowaniem się na forum, spróbuj ustalić swoje hasło ponownie, korzystając z opcji Odzyskiwania hasła http://forumsamochodowe.com/lostpassword/. Powyższy problem jest wynikiem migracji forum na nowe oprogramowanie forum, które używa innego algorytmu do szyfrowania haseł. 
Kuczor

10 przykazań dla Diesla

33 odpowiedzi w tym temacie

A ja sobie pozwoliłem napisac 10 pkt :

dlaczego nie kupować diesla

1. wyższa cena samochodu

2. wyższe koszty eksploatacyjne (wymiana świec żarowych , wtryskiwaczy )

3. nasz klimat zimą jest nieprzewidywalny więc moga pojawić się problemy z odpaleniem i zamarzaniem paliwa

4. głosniejsza praca silnika

5. wyższa cena paliwa niewspółmierna do "oszczędności" diesla

6. smród z rury wydechowej i zanieczyszczenie środowiska

7. wrażliwość diesla na jakość paliwa (szczególnie nowe samochody) potem niewyobrażalne koszty naprawy

8. brak możliwości zamiany paliwa ( np. na LPG )

9. śmierdzące i tłuste ręce przy tankowaniu bez rękawic

10. brzydkie obciachowe czerwone naklejki na tylnej klapie TDI

:]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dlaczego nie kupować diesla

1. wyższa cena samochodu

2. wyższe koszty eksploatacyjne (wymiana świec żarowych , wtryskiwaczy )

3. nasz klimat zimą jest nieprzewidywalny więc moga pojawić się problemy z odpaleniem i zamarzaniem paliwa

4. głosniejsza praca silnika

5. wyższa cena paliwa niewspółmierna do "oszczędności" diesla

6. smród z rury wydechowej i zanieczyszczenie środowiska

7. wrażliwość diesla na jakość paliwa (szczególnie nowe samochody) potem niewyobrażalne koszty naprawy

8. brak możliwości zamiany paliwa ( np. na LPG )

9. śmierdzące i tłuste ręce przy tankowaniu bez rękawic

10. brzydkie obciachowe czerwone naklejki na tylnej klapie TDI

Ad. 1 Może i tak, ale jeśli Cię stać to dlaczego nie...

Ad. 2 Nie zauważyłem. Jak dotychczas nie musiałem tego rodzaju kosztów ponosić.

Ad. 3 U mnie nigdy się nie pojawiły.

Ad. 4 Może i tak, ale tylko w przypadków starszych generacji silników wyskoprężnych. Nowoczesne diesle CR brzmią nawet przyjemnie...

Ad. 5 Teraz tak, dotychczas jednak te relacje przedstawiały się dużo lepiej.

Ad. 6 Jaki smród? Zanieczyszczenie? Dzisiejsze silniki diesla spełniają normę Euro 5, więc nie rozumiem. Owszem czasami z rury pójdzie czarny dym, ale to już inna sprawa...

Ad. 7 Tankując na stacjach benzynowych Neste (w sumie najtansze paliwo u mnie w mieście) nie zauważyłem jakichkolwiek problemów.

Ad. 8 No cóż. Zmiana paliwa z benzyny na LPG związana jest zawsze z kosztami założenia isntalacji, więc nie rozumiem...

Ad. 9 No, to jest jakby mało ważne. Trzeba po prostu uważać. Tak samo zresztą jak podczas tankowania benzyny.

Ad. 10 Na niektórych autach tego czegoś na tylnej klapie (lub w innych miejscach, np. z boku przedniego błotnika) określającego typ silnika po prostu nie ma.

A tak poza tym to kolejny odkop tego tematu. Zachęcam do poczytania regulaminu.

Tu jest inny, wydaje się że lepszy wątek, do kontynuowania dyskusji o przewadze Swiąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy, sorry: diesla nad benzyną ---> http://forumsamochodowe.com/benzyna-czy-diesel-vt20425.htm :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bzdury i tyle. ;)

Poza tym jak ktoś jest chociaż trochę sprytny to nie kupuje oleju na stacjach tylku w firmach transportowych. :)

Poza tym idąc do szkoły codziennie mijam setki smaochodów i najbardziej czuc benzyniaki i LPG.

A brzydkie i opciachowe to są naklejki 1.4 lub 1.6 na benzyniakach. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do pkt. 8, może was to trochę zaskoczyć/zdziwić/rozśmieszyć, ale jedna z firm wymyśliła już instalację LPG do diesla :) Ale niestety, cena bardzo wysoka i to niestety nie działa :D Ponieważ samochód spala i olej napędowy jak i gaz :D No może za jakiś czas uda się im opracować taką instalację, żeby ropy potrzebował tylko do odpalenia :D Sam nie chciałem w to wierzyć na początku, ale taka prawda :)

----------------------------

P.S. (Nie do końca na temat, ale jeżeli już o gazie, to są już instalaje gazowe do motocyki :D Nie pamiętam dokładnie skąd, ale kolega mojego taty jakiś czas temu przyprowadził dwa motocykle z takimi instalacjami (skutery - zbiornik pod siedzeniem), a później sami wpadli na pomysł żeby zamontować do takiego odrestaurowanego rosyjskiego motocykla z koszem i mały zbiornik od poloneza, do schowka w koszu zamontowali :D )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie przykazania powinni wklepywać w szkołach jazdy ! Bo potem ktoś kupi auto z takim silnikiem i będzie płacz... Nie każdy ma przecież męża / chłopaka / brata ogarniętego w samochodach..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi