Witaj na forumsamochodowe.com. Aby móc w pełni korzystać z forum ZAREJESTRUJ SIĘ lub zaloguj.
FORUM samochodowe i motoryzacyjne, opinie o samochodach
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
Like Tree4Likes
Wątek:Dyskusja motoryzacyjna na temat Jak sprowadzić auto z Niemiec?Procedura zakupu i formalności na forum Jakie auto kupić? Porady jaki wybrać samochód.: Jak sprowadzić auto z Niemiec?Procedura zakupu i formalności W Niemczech kompletujemy wymagane dokumenty: 1. Umowa
 1. #1
  Administrator Awatar niems
  Dołączył
  03.12.2006
  Lokalizacja
  Warszawa
  Posty
  42 243
  Wpisy na blogu
  84
  Samochód
  Mercedes E 270 CDI W211

  Jak sprowadzić auto z Niemiec?Procedura zakupu i formalności

  Jak sprowadzić auto z Niemiec?Procedura zakupu i formalności

  W Niemczech kompletujemy wymagane dokumenty:

  1. Umowa kupna "Kaufvertrag" ( faktura potwierdzająca zakup "Rechnung" ) - cena podana w EURO, adres sprzedawcy oraz nabywcy.
  Ważne: adres nabywcy musi być podany w Polsce, bo mogą wystąpić problemy z rejestracją auta w Polsce

  2. Karta pojazdu "Fahrzeugbrief" - powinniśmy mieć duży oraz mały.
  Wzór pełnej karty pojazdu:
  http://www.ostalbkreis.de/sixcms/med....jpg.12418.jpg
  Wzór małej karty pojazdu:
  http://www.ostalbkreis.de/sixcms/med....jpg.12419.jpg

  3. Zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdy "Abmeldebescheinigung".

  4. TUV eksportowy - przegląd, który będzie nam potrzebny do rejestracji, jeżeli pojazd ma już nieważny przegląd lub było wyrejestrowane.

  Mając te dokumenty udajemy się do wydziału komunikacji "Strassenverkehrsamt", gdzie składamy dokumenty i wyrabiamy tablice eksportowe wraz z ubezpieczeniem - jeżeli wracamy samochodem na kołach.
  Od maja 2007r. do rejestracji nie potrzebujemy umowy kupna/ faktury, rejestracja przebiega na podstawie karty pojazdu - pełna + mała. Warto jednak się spytać na miejscu, gdyż w niektórych urzędach mogą nie honorować takiego rozwiązania.
  Jeżeli chcecie oszczędzić czas skorzystajcie z usług firm, często posługują się językiem polskim, które pomogą Wam zarejestrować pojazd. Zazwyczaj znajdują się przy urzędzie komunikacji pod nazwą "Schildern"itd.
  Jak już wszystko załatwialiśmy ruszamy w drogę do Polski. Na granicy nie ma kontroli, od 21.12.2007 znikną kontrolę, więc będziemy szybciej się przemieszczać. W razie kontroli Policji, czy Straży Granicznej miejmy przy sobie brief, ubezpieczenie, wymeldowanie i umowę kupna.

  W Polsce - działania krok po kroku:

  1. Udajemy się na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów, otrzymujemy tam zaświadczenie o pozytywnym przejściu przez badania pojazdu.

  2. Robimy tłumaczenia u tłumacza przysięgłego: umowy/faktury, briefu itd.

  3. Udajemy się do Urzędu Celnego, tam składamy ksero briefu, zaświadczenia o wymeldowaniu pojazdu i przeglądu technicznego, wypełniamy formularze oraz zostawiamy dowód wpłaty wyliczonej przez UC akcyzy ( zachowajmy sobie ksero ). W razie zainteresowania urzędników, weźcie ze sobą dokumenty do wglądu - oryginalne.
  Przed wybraniem się do urzędu dobrze zadzwonić i spytać się o formalności oraz aktualne stawki akcyzy.
  Na chwilę obecną:
  - samochód do poj. 2000cm3 - 3,1% ceny pojazdu,
  - samochód o poj. ponad 2000cm3 - 13,6% ceny pojazdu.
  Dodatkowo dojedzie również opłata skarbowa za akcyzę - kilkanaście PLN.

  4. Z potwierdzeniem przyjęcia akcyzy przez UC, udajemy się do Urzędu Skarbowego. Tutaj musimy wypełnić: formularz VAT-24 oraz formularz VAT-25. Zostawiamy w Urzędzie Skarbowym kopie dokumentów przetłumaczonych przez tłumacza przysięgłego.

  5. Udajemy się do Wydziału Komunikacji składamy tam uzyskane do tej pory dokumenty oraz wypełniamy wniosek o rejestrację pojazdu. Opłacamy: pozwolenie czasowe, tablice rejestracyjne, komplet nalepek legalizacyjnych na tablice, nalepkę kontrolną na szybę pojazdu, kartę pojazdu, opłatę ewidencyjną oraz ekologiczną.
  Otrzymujemy miękki dowód pojazdu.

  6. Zgłaszamy się za ok 20 - 30 dni w zależności od kolejek po twardy dowód pojazdu - nie stoimy już tyle w kolejkach - są oddzielne okienka do odbioru twardego dowodu i karty pojazdu.

  Zapraszam do udziału w udoskonalaniu tego opisu, jeżeli macie jakieś uwagi proszę pisać. Jak pytania również
  cheng likes this.
  Jeżeli chcesz otrzymać darmową naklejkę ForumSamochodowe.com napisz do mnie PM. 2. #2

  Dołączył
  05.03.2008
  Posty
  5
  mam okazję kupić auto od kogoś kto sprowadził je na własną rękę i wstawił do komisu. Auto jest obecnie na obcych rejstracjach. Co powinnam zrobić by być pewna ,że auto nie jest kradzione itp..???

 3. #3

  Dołączył
  20.02.2007
  Posty
  174
  Haniu , czy Ty jestes ta sama Hania , ktorej sie udalo wyciagnac zaliczke od oszustow? A propos Twojego pytania , sporzadz umowe kupna , tylko z komisem , nie daj sie wciagnac w zadne lewe umowy , z poprzednim wlascicielem auta, ktos ,kto je sprowadzil , powinien byl zaplacic akcyze i zarejestrowac auto , nie zrobil tego zapewne aby uniknac placenia podatku , zarzadaj dokumentow tego auta - Brief , Zulassungsschein , tam powinien figurowac ostatni jego wlasciciel , mozna zadzwonic i sprawdzic . /Dowiesz sie przy okazji z jakim stanem licznika auto zostalo sprzedane do Polski.

 4. #4

  Dołączył
  03.05.2008
  Posty
  2
  Witam
  Chcę w najlbyższym czasie zciągnąc BMW 525/530D z Niemiec.Przeszukujac oferty na mobile.de i autoscout24.de pojawiaja sie oferty z opcją --> Mwst. ausweisbar .Podobno jest to jakis zwrot podatku czy cos takiego.Mógłby ktos mi rozjasnic znaczenie tego ?????
  Z gory dzieki i czekam na wasze odpowiedzi

 5. #5

  Dołączył
  20.02.2007
  Posty
  174
  Dokladnie, podatek do zwrotu /19%/, auto wywozone za granice nie podlega opodatkowaniu ,stad ten zwrot.

 6. #6

  Dołączył
  07.06.2008
  Posty
  1
  Witam nawiązując do tego TUV jeśli auto już ma nie ważny ten TUV to co wtedy czy jest konieczna laweta czy dostane rejestracje z żółtym paskiem na przejazd do Polski?? I jak jest potem z rejestracją u nas w Polsce, czy są jakieś problemy, kosztuje więcej ??

 7. #7
  Administrator Awatar niems
  Dołączył
  03.12.2006
  Lokalizacja
  Warszawa
  Posty
  42 243
  Wpisy na blogu
  84
  Samochód
  Mercedes E 270 CDI W211
  Wg mnie musisz mieć TUV, żeby autem wyjechać. Jest to przegląd pojazdu - to tak jakbyś chciała bez przeglądu jeździć po Polsce
  Jeżeli chcesz otrzymać darmową naklejkę ForumSamochodowe.com napisz do mnie PM. 8. #8

  Dołączył
  05.10.2007
  Posty
  5
  Mam zamiar z Niemiec sprowadzić Ładę 110 16 V. Gdzie najlepij szukać takiego pojazdu. Ilość dokumentów i formalności jest spora ,myslę że z tym się uporam..

 9. #9
  kaban99722
  Guest
  Na niemieckich stronach

 10. #10

  Dołączył
  03.05.2008
  Posty
  6
  Ogolnie zasady sa takie :

  *******

  Jak sprowadzić auto z Niemiec?

  1. Niemcy
  1. Kompletujemy wymagane dokumenty:
  * Dwujęzyczną umowę kupna pojazdu - musi ona zawierać wyszczególnioną cenę w EUR oraz adresy sprzedawcy i nabywcy, przy czym adres nabywcy powinien być w Polsce - jeśli go nie będzie, powstaje problem przy rejestrowaniu w polskim wydziale komunikacji;
  * Kartę pojazdu (Fahrzeugbrief) - znaną w Polsce jako brief - musi być dostarczona przez sprzedającego razem z pojazdem.
  * Zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdu (Abmeldebescheinigung) - będzie razem z pojazdem lub do otrzymania juz w urzędzie komunikacji, jeśli pojazd nie został wymeldowany wcześniej. Niektóre Landy nie stosują już wymeldowania, dając tylko odpowiednią pieczątkę w Briefie.
  2. Udajemy się do niemieckiego wydziału komunikacji (Strassenverkehrsamt), gdzie składamy wyżej wymienione dokumenty i wykupujemy tablice eksportowe (z czerwonym paskiem) oraz ubezpieczenie. Przed otrzymaniem tablic dokonywany jest "mały" przegląd przez rzeczoznawcę z urzędu komunikacji - światła, opony, klakson itd.
  Koszty:
  * 15-dniowe ubezpieczenie OC (Haftpflicht) - ok. 90 EUR
  * Tablice eksportowe - ok. 30 EUR
  * Nowy brief - 56 EUR
  Nie polecamy wykupowania tablic tymczasowych (z żółtym paskiem) - mają ubezpieczenie na 5 dni, przez granicę można przewieźć auto tylko na lawecie, czasem są w ogóle problemy z przewiezieniem przez granicę, gdyż spora część celników nie orientuje się za dobrze w procedurach importowych.
  3. Ruszamy w drogę do kraju. Na granicy mogą pytać o brief i/lub ubezpieczenie/wymeldowanie.
  2. Polska
  1. Na każdym etapie rejestracji sprowadzonego pojazdu wymagane jest badanie techniczne, więc sugerujemy najpierw udać się do najbliższej uprawnionej Stacji Kontroli Pojazdów i przeprowadzić wymaganą diagnostykę. Po poprawnym przejściu badań otrzymujemy "zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu".
  Koszty:
  * Pierwsze badanie techniczne na terytorium Polski - 169 zł
  2. Następnie udajemy się do Urzędu Celnego. W urzędzie celnym nie wymagają tłumaczeń - składa się tam ksero briefu, wymeldowania, przeglądu technicznego, 2 wypełnione formularze oraz dowód wpłaty wyliczonej przez Urząd Celny akcyzy. Trzeba mieć ze sobą wszystkie dokumenty w oryginale do wglądu. W Urzędzie Celnym otrzymujemy potwierdzenie przyjęcia akcyzy.
  Koszty:
  * Akcyza - jeśli samochód ma pojemność do 2000 cm3 - 3,1% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia);
  * Akcyza - jeśli samochód ma pojemność ponad 2000 cm3 - 13,6% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia);
  * Opłata skarbowa za akcyzę - 17 zł
  3. Z potwierdzeniem przyjęcia akcyzy udajemy się do Urzędu Skarbowego. Tu będzie potrzebny wypełniony wniosek o zwolnienie z podatku VAT (formularz VAT-24). W US trzeba przedstawić
  wypełniony wniosek o zwolnienie z podatku VAT (formularz VAT-24). W US trzeba przedstawić kserokopie dokumentów, razem z ich tłumaczeniami, koniecznie opatrzonymi pieczęcią tłumacza przysięgłego. Otrzymujemy zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT (formularz VAT-25).
  Koszty:
  * Tłumaczenie dokumentów - ok. 200 zł
  * Koszty wydania zaświadczenia - 160 zł
  4. Ostatnim etapem jest wizyta w Wydziale Komunikacji. Składamy tam wszystkie zebrane dokumenty, oraz wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu. Zdajemy tam oryginalny Brief, tablice i zaświadczenie o wymeldowaniu. Otrzymujemy tymczasowy dowód rejestracyjny, tablice i naklejkę na szybę.
  Koszty:
  * Pozwolenie czasowe - 12 zł
  * Tablice rejestracyjne - 80 zł
  * Komplet nalepek legalizacyjnych na tablice - 11 zł
  * Nalepka kontrolna na szybę pojazdu - 17 zł
  * Karta pojazdu - 75 zł
  * Opłaty ewidencyjne - 5 zł
  * Opłata ekologiczna - 500 zł - wpłacamy ją na konto NFOŚiGW w BGK III Oddział Warszawa Nr 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014, a do WK przynosimy tylko dowód wpłaty.
  5. Cieszymy się nowo sprowadzonym autem

  ****************

  Ale ja mam kilka pytan... co w przypadku gdy sprowadzimy samochod na lawecie .. zaluzmy duzy transort i zwalimy go gdzies tam
  Jak dokonac przegladu technicznego skoro nie mamy tablic ... a do diagnosty trzeba jakos dojechac ... a nie mamy dostepu do lawety

  druga sprawa z tym VATem...
  Zwrot VAT a zgloszenie ze nie jest platnikiem VAT

  nie rozumiem o co do konca tam chodzi...
  musze zglosci ze nie jestem platnikiem VAT... i co to mi daje ???
  Jaki zwrot VAT .. kto mi zwroci ta kase ???

  prosze o wyjasnienia
  niems likes this.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
< > « Poprzedni wątek Następny wątek »

Podobne wątki

 1. Jak sprawdzić czy auto sprowadzone z Niemiec było bite?
  Przez Unloco w dziale Ogólnie o samochodach
  Odpowiedzi: 8
  Ostatni post / autor: 30.10.2014, 15:47
 2. Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 18.11.2013, 19:25
 3. Czy warto sprowadzić auto z Niemiec na konkretnych warunkach
  Przez sobi1910 w dziale Jakie auto kupić? Porady jaki wybrać samochód.
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 29.08.2013, 17:20
 4. Auto z Niemiec formalności.
  Przez cwieq w dziale Jakie auto kupić? Porady jaki wybrać samochód.
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 21.07.2012, 01:06
 5. Czy da się sprowadzić saochód z niemiec "na ojca"
  Przez Konrad w dziale Jakie auto kupić? Porady jaki wybrać samochód.
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 20.05.2008, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Powered by vBulletin® Version 4.2.1 Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved. Search Engine Friendly URLs by vBSEO